Denna upphandling avser tillhandahållande av Operationsprodukter 2018 till Landstinget i Kalmar län (nedan kallat Landstinget) enligt beskrivning i Kravspecifikation och Avtalsmall. Denna upphandling kommer att ligga till grund för ett ramavtal.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33141600 Uppsamlingsbehållare och -påsar, dränageset och dylikt, 33141615 Urinpåsar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen