97811-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reklambyråtjänster
Referensnummer: Dnr:19MB1413
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
SVOA avser att teckna ramavtal med en fullservicebyrå som kan arbeta strategiskt och praktiskt
Tillsammans med SVOA:S kommunikationsavdelning kring frågor som rör idé- och strategiarbete för
Framtagande av nya marknadsaktiviteter och insatser inom miljö- och beteendekommunikation samt
Kundkommunikation, som stärker och underhåller SVOA:s varumärke
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79341100 Reklamrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen