97860-2025 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten – Ny Simhall
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNy Simhall
BeskrivningNybyggnad av simhall och tillhörande anläggningar. Totalentreprenaden kommer att genomföras som en partnering.
Intern identifierare24/165
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenbedömning av en skriftlig del och en muntlig (intervjuer)
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000