97908-2023 - ResultatSverige-Jönköping: Finansiella konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Senior lantbruksekonom till Näringsutvecklingsenheten
Referensnummer: 3.2.11-20542/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79412000 Finansiella konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultens kompetens
Den som ska utföra uppdraget ska ha följande kompetens:
- Erfarenhet (minst 8 år) inom de gröna näringarna. - Upparbetat nätverk inom sektorn. Erfarenhet av rådgivning med en utbildningsbakgrund som agronom eller lantmästare.- Företagsekonom med stor erfarenhet av bidragskalkylering inom jordbruksnäringen.- Självständigt kunna upprätta en driftsplan och kunna göra relevanta analyser för ett jordbruksföretag.- Ha djup kunskap och erfarenhet att arbeta med Agriwise som IT -verktyg. - Upparbetat nätverk inom Jordbrukssektorn
Om erbjuden konsult slutar innan avtalsperioden är slut ska leverantören erbjuda en annan konsult som uppfyller kraven i denna upphandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen