97959-2021 - ResultatSverige-LJUNGBY: Grus
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus och sten
Referensnummer: AVT2020/0075
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14212110 Grus
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av grus och stenmaterial för att tillgodose Ljungby kommun och Ljungby Energinäts behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212100 Bokad sten och grus, 14212200 Stenmaterial, 14213100 Makadam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen