97960-2021 - ResultatSverige-Linköping: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedel inom ACT-kod L (cytostatika, immunmodulerande) 2021 (Sydöstra – Ö)
Referensnummer: UC-2020-284
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Sydöstra sjukvårdsregionen (Regionerna Östergötland, Jönköpings län och Kalmar län) bjuder in till upphandling av läkemedel avseende följande ATC-koder:
L01AA03
L01AA06
L01AA09
L04AC08
L01XC02
L01XC07
L01XC08
L01XD03
L01XD04
L03AX03
L03AX16
L04AA33
L04AC05
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden: A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O. Se produktspecifikation.
Anbud ska avse samtliga ingående delar inom respektive anbudsområde.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud per anbudsområde.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen