2. Förfarande
Förfarande
Titel: Säkerhetstjänster: lås, passage, inbrottslarm, dörrautomatik, CCTV
Beskrivning: Ramavtalet omfattar fem teknikområden • Lås • Passage • Dörrautomatik • Inbrottslarm • CCTV Arbeten som kan förekomma inom avtalstiden är bl a: • Felavhjälpande underhåll (ett normalflöde och ett akutflöde) • Årsservice för lås, passage, inbrottslarm och CCTV-anläggningar • Installation av nya anläggningar • Kompletteringar i befintliga anläggningar.
Intern identifierare: 23/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)
Ytterligare klassificering (cpv): 31625300 Inbrottslarmssystem, 35121700 Larmsystem, 35125000 Övervakningssystem, 35125300 Övervakningskameror, 42961100 Passerkontrollsystem, 44521100 Lås, 98395000 Låssmedstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del