Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för hörseltekniska hjälpmedel avseende 7-klövern, för succesiva avrop.
Upphandlingen omfattar:
2. Kommunikationsförstärkare, ca 1 MSEK
5. Varseblivningshjälpmedel, ca 10 MSEK