Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klienter 2020
Referensnummer: 20/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för klienter till Simrishamn, Tomelilla, Skurup, Sjöbo, Trelleborg och Ängelholms kommuner. Upphandlingen omfattar kommunernas behov av klienter, elevdatorer och tillbehör enligt beskrivning i upphandlingens omfattning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213400 Centralenheter för persondatorer, 50324000 Stödtjänster avseende persondatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen