See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lasarettsboulevardens pumpstation
Beskrivning: Entreprenadarbeten i två faser, byggnation av ny pumpstation.
Intern identifierare: TN 2020/2882
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45232152 Byggnation av pumpstation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Nytt förfarande valt.
Intern identifierare: Lasarettsboulevardens pumpstation