98070-2018 - ResultatSverige-Uddevala: Elektrisk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmaterial: larm, passage och tele
Referensnummer: KS 2018-77
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31600000 Elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun ska upphandla elmaterial, diverse material enligt lista 48 till 63.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31625000 Inbrotts- och brandlarm, 31625200 Brandlarmssystem, 31625300 Inbrottslarmssystem, 32200000 Överföringsutrustning för radiotelefoni, radiotelegrafi, radiosändning och television, 32420000 Nätutrustning, 32500000 Telekommunikationsmateriel, 32550000 Telefonutrustning, 32552000 Elektrisk utrustning för ledningstelefoni eller ledningstelegrafi
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen