98078-2021 - ResultatSverige-Motala: Diskmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskindiskmedel
Referensnummer: UH-2020-137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39832000 Diskmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar successiva leveranser av produkter upptagna i bilaga märkt "Prisbilaga Maskindiskmedel" till kommunernas skolor, förskolor, servicehus, sjukhem, dagcentraler, cafeterior och lasarett.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39832000 Diskmedel, 39800000 Rengörings- och polermedel, 39830000 Rengöringsmedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen