2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-tekniker Linux server
Beskrivning: Uppdrag som senior IT-tekniker i rollen Infrastrukturtekniker inom Linux. Uppdraget innebär arbete inom drift, utveckling, förvaltning och automatisering av de tjänster som Linux-teamet inom enheten Serverplattformar ansvarar för. Uppdraget kräver stor erfarenhet och djup kompetens inom Linux-infrastruktur i storskalig driftmiljö. Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: FK IT Konsultavtal ITP 2024 38695, FK IT Konsultavtal ITP 2024
Intern identifierare: FK 2024/024311
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: IT-tekniker Linux server