Upphandlingen avser flyttjänster, till störst del gällande kontorsflyttar av hela eller delar av verksamheter. Därutöver kan tjänster som packning, ned- och uppmontering, magasinering samt flyttpersonal komma att avropas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 63110000 Godshantering, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63121000 Lagring och hämtning, 63122000 Magasinering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen