98122-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spol- och diskdesinfektorer
Referensnummer: RJL 2017/1595
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Spol- och diskdesinfektorer som är indelade i flera delområden.
Omfattning.
Upphandlingen omfattar Spol- och diskdesinfektorer som är indelade i flera delområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien, 39330000 Desinfektionsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen