98183-2018 - ResultatSverige-Uppsala: Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Simultaneous Thermal Analyzer (STA) TG-DSC/DTA
Referensnummer: UH-2017-107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38420000 Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
The Department of Chemistry — Ångström Laboratory in Uppsala University is acquiring a new Simultaneous Thermal Analyser (TG-DSC / DTA) for the study of thin films, metallic glasses, alloys and ceramics up to 2 000ºC.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38420000 Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser, 38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38434000 Analysatorer, 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38434560 Kemianalysator
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen