98207-2018 - ResultatSverige-Karlstad: Röntgenlaboratorier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Röntgenlab
Referensnummer: UE/170041
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111200 Röntgenlaboratorier
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget i Värmland ska köpa röntgenlabb, utrustat med mobil digital röntgenplatta för bl.a. IVA-bruk, till Arvika och Torsby.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen