Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Field-emission scanning electron microscope
Referensnummer: ITN-2017-00258
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
The Laboratory of Organic Electronics (LOE) at Linköping University will purchase a field-emission Scanning-Electron Microscope (SEM) for nano-scale imaging of nano-materials, devices, and biological samples for the research at the institution.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38510000 Mikroskop, 38511000 Elektronmikroskop, 38511100 Svepelektronmikroskop
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen