98263-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård – Skra Bro Nybyggnad vård- och omsorgsboende
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkra Bro Nybyggnad vård- och omsorgsboende
BeskrivningUpphandlingen avser Skra Bro, nybyggnad ett vård- och omsorgsboende med 79 lägenheter med en BTA av ca. 8000 kvm.
Intern identifierareSFF-2024-00002
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem, 45215213 Byggnation av vårdhem, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000