98293-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Systemtjänster och tekniska konsulttjänster – Underhållssystem Fastighetsbranschen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUnderhållssystem Fastighetsbranschen
BeskrivningUpphandlingen avser ett helhetsåtagande gällande leverans, installation och vidareutveckling av underhållssystem för fastighetsbranschen samt support- och underhållsavtal som ska innefatta ansvar till felavhjälpning och hantera inkommande ärenden kopplat till systemstödet.
Intern identifierare24/5
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48100000 Programvara för särskild industri, 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning, 48517000 IT-programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelFormulär anbudsansökan