Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI 2 Railway expansion in the Port of Luleå
Referensnummer: KLF 2023/229
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45213320 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till järnvägstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI 2 will complement the existing study with in-depth knowledge of railway expansion. However, it should be noted that this RFI is one of two RFIs covering the construction of the New Port of Luleå. This RFI relates to the management, expansion and adaptation of the Port of Luleå's railway facilities.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34946110 Järnvägsräls, 34946224 Järnvägsväxlar, 45213320 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till järnvägstransport, 45234100 Anläggningsarbeten för järnvägar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen