Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Property Maintenance, House of Sweden, Washington
Referensnummer: 0161/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
The Contract relates to Property Maintenance regarding The Swedish Embassy, Office Suites and Event Center in Washington DC, USA
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
The Contract relates to Property Maintenance regarding The Swedish Embassy, Apartments, Office Suites and Event Center in Washington DC, USA