2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulter inom geoteknik, bergteknik, trafikutredningar samt vatten, spill och dagvattenutredningar
Beskrivning: Uppdragen omfattar konsulttjänster inom tidigt och planeringsskedet gällande geotekniska och bergstekniska undersökningar, trafikutredningar och buller samt vatten, spill- och dagvattenutredning.
Intern identifierare: KS 2024/0087
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Konsulttjänst