2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skelettlab - Tiohundra
Beskrivning: Tiohundra AB upphandlar ett (1) fabriksnytt skelettröntgenlab till Norrtälje sjukhus röntgenavdelning. Systemet ska vara kompatibelt med Norrtälje sjukhus RIS och PACS samt kunna övergå till Regionens RIS och PACS.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125504:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33111000 Röntgenapparatur, 33111800 Anläggning för röntgendiagnostik