Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning 2019 Bjurholms kommun
Referensnummer: 19050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43310000 Maskiner för väg- och vattenbyggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser utförande av plogning och sandning av enskilda vägar, plogning och sandning av lokalgator, plogning och sandning av prioriterade fastigheter, isrivning med väghyvel inklusive följetraktor eller plogning med underbett och timtidskörning inom Bjurholms kommun
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Enskilda vägar område Öst
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 43310000 Maskiner för väg- och vattenbyggnadsarbeten, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enskilda vägar område Väst
Del nr: 2
Enskilda vägar område Syd
Del nr: 3
Vinterväghållning lokalgator och prioriterade fastigheter
Del nr: 4
Tilläggsarbeten
Del nr: 5