98359-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Förmedling av läkare
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning: Klinisk neurofysiologi
Referensnummer: HSN 261-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79625000 Förmedling av läkare
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser leveransavtal för bemanningstjänst, att hyra ut specialistläkare inom klinisk neurofysiologi (uthyrd person), till Region Västerbotten för arbete vid:
• Avdelningen för Klinisk neurofysiologi vid Norrlands universitetssjukhus
• Laboratoriet för klinisk fysiologi vid Sunderbyns sjukhus
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Bemanning vid Norrlands universitetssjukhus
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bemanning vid Sunderbyns sjukhus
Del nr: 2