9846-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av audiovisuell och optisk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV-produkter med service- och konsulttjänster
Referensnummer: 233-165-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50340000 Reparation och underhåll av audiovisuell och optisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för köp och hyra av AV-teknik avsedda för myndighetens publika utställningsverksamhet och övriga publika lokaler samt tjänster innefattande bl.a. planering/rådgivning, projektledning, leverans, upp- och nedmontering, installation, test, service, support och utbildning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321000 Storbildsprojektorer, 32321200 Audiovisuell utrustning, 32321300 Audiovisuellt material, 32323100 Färgskärmar, 32351000 Tillbehör till ljud- och videoutrustning, 32351200 Skärmar, 32552200 Bildskärmsenheter, 92370000 Ljudteknikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen