98500-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Skadeförsäkringar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Motorfordonsförsäkring Uppsalahem 2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66515000 Skadeförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Motorfordonsförsäkring Uppsalahem 1.5.2018 - 30.4.2021 med rätt till ett års förlängning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66516000 Ansvarsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Motorfordonsförsäkring Uppsalahem 1.5.2018 -30.4. 2021 med rätt till ett års förlängning.