9853-2023 - ResultatSverige-Malmö: Maskiner och apparater för filtrering eller rening av gaser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lustgasdestruktorer
Referensnummer: 2022-O002176
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42514000 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av fem (5) stycken lustgasdestruktorer till Region Skåne.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 42514300 Filtreringsapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen