2. Förfarande
Förfarande
Titel: Återuppbyggnad av Riggen
Beskrivning: Projektet avser att med totalentreprenad utföra rivning och nybyggnation av flerbostadshus och biutrymmen inom fastighet Riggen 1 i Visby.
Intern identifierare: 2024:09
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45111100 Rivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000