98577-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Avlägsnande av slam
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Högtrycksspolning,slamsugning och TV-inspektion
Referensnummer: FB2018-2854
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513600 Avlägsnande av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser avtal för avrop av tjänster gällande högtrycksspolning, slamsugning, tv-inspektion och dylikt i Familjebostäder i Göteborgs fastighetsbestånd. Arbeten omfattar planerade arbeten under ordinarie arbetstid, samt akuta uppdrag under ordinarie och icke‐ordinarie arbetstid
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71631000 Teknisk besiktning, 90400000 Avloppshantering, 90490000 Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering, 90491000 Besiktning av avlopp, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513900 Hantering av slam, 90912000 Urblåsning av rörformiga konstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen