Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spolning, slamsugning och TV-inspektion av brunnar och ledningar
Referensnummer: KS/2023:00097
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Slamsugning, tömning av brunnar, spolning av ledningar, TV-inspektioner och rotskärning m.m.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 76600000 Besiktning av rörledningar, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar, 90470000 Rensning av avlopp, 90491000 Besiktning av avlopp, 90513600 Avlägsnande av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen