98640-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Rengöring av avloppsledningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRengöring av avloppsledningar
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att serva kommunens ledningsnät och brunnar samt att ha en fungerande jourverksamhet för ändamålet. Uppdraget omfattar även insamling samt transport av oljeavfall. Samtliga objekt finns inom Sala kommun.
Intern identifierare2024/168
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelObligatorisk del
BeskrivningDenna del måste besvaras av samtliga leverantörer som lämnar anbud.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSanningsförsäkran och kvalificering
BeskrivningDenna del väljs och besvaras om ESPD INTE används.