2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling skärgårdstrafik med båt i Östergötlands skärgård
Beskrivning: Upphandlingen omfattar skärgårdstrafik med båt i Östergötlands skärgård fördelat på tre (3) anbudspaket.
Intern identifierare: 2023/0516
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs i enlighet med Lag (2016:1147) om upphandling av koncessioner (LUK)
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60610000 Färjetransport
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000