98664-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Dynor till rullstolar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2020 Dynor - region
Referensnummer: 20/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193221 Dynor till rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på Dynor med tillbehör för leverans till Region Norrbotten, Region Jämtland Härjedalen och Region Västerbotten. Uppdraget gäller samtliga produktområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen