See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tillbehör och reservdelar till Stellar 150, AirSense 10 och AirCurve 10
Beskrivning: Ventilatorer och CPAPer förskrivs till patienter i eget boende som har behov av andningshjälp och hälsosammare sömnkvalitet. De namngivna apparaterna fanns på ett tidigare upphandlat avtal och behöver tillbehör och reservdelar för att fortsatt kunna användas.
Intern identifierare: SLSO 2024-3459
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa villkor och krav på anbudsgivaren
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Tillbehör och reservdelar till Stellar 150, AirSense 10 och AirCurve 10 till Stockholms läns sjukvårdsområde (SLSO) och Region Gotland.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Tillbehör och reservdelar till Stellar 150, AirSense 10 & AirCurve 10