98706-2022 - ResultatSverige-Borås: Tolktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildningstolkar
Referensnummer: 382-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att lämna anbud till Högskolan i Borås upphandling av
Utbildningstolkar (teckenspråkstolkar, skrivtolkar, dövblindtolkar och TSS-tolkning).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen