Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemutveckling och Supportavtal avseende Mule, Abou och Uipath
Referensnummer: Ks26 2021-13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att täcka Beställarens behov av systemutveckling och support avseende mule, Abou och UIpath. Detta kräver från tid till annan förstärkning av konsulter.
Omfattningen av uppdragen kommer att variera under avtalsperioden. Leverantören kan således inte utgå ifrån att Beställaren beställer eller avropar aktuella konsulttjänster för de värden som uppskattats i den upphandling som föregått detta ramavtal. Leverantören är skyldig att leverera Beställarens verkliga behov vare sig det över- eller understiger uppskattat värde.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde - Mule
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
ramavtal konsulter
Anbudsområde - Abou
Del nr: 2
Anbudsområde - UIpath
Del nr: 3