Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datakommunikationsförbindelser inom Uppsala kommun
Referensnummer: UPPH2017-0149
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32400000 Nät
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser datakommunikationsförbindelser inom Uppsala kommun. Anbud kan lämnas på en eller flera förbindelser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32412000 Kommunikationsnät, 32412100 Telekommunikationsnät, 64214400 Förhyrning av fasta kommunikationsförbindelser, 72700000 Datanätstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser datakommunikationsförbindelser inom Uppsala kom-mun. Anbud kan lämnas på en eller flera förbindelser.