Dynamiskt inköpssystem avseende förekommande bevaknings-, larm-, parkeringstjänster och liknande näraliggande tjänster. Systemet får användas av andra upphandlande myndigheter (UM) eller enheter (UE).
För denna anbudsprocess använder sig inköparen av Mercell Sourcing Service. För att meddela ditt intresse samt att få tillgång till samtliga dokument, klicka på nedanstående länk eller kopiera den och klistra in i din webbläsare. https://permalink.mercell.com/81101899.aspx. Följ därefter instruktionerna på webbsidan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverantörer kvalificeras in i systemet (kvalificeringsfas) varefter konkurrensutsättning av förekommande kontrakt på definierade områden och uppgifter sker kontinuerligt.