98880-2021 - PlaneringSverige-Uppsala: Utveckling av kundanpassad programvara
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Flytt av fordon
Referensnummer: GSN-2021-00121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Systemlösning för flytt av fordon
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppsala kommun har påbörjat arbetet med upphandling av systemlösning för Flytt av fordon.
Vi vill få kontakt med potentiella anbudsgivare för att få svar på vissa frågor samt möjlighet att inför
Kravframtagning förstå hur olika systemleverantörer löser de utmaningar som finns.
Vi vill därför gärna få in skriftliga svar på våra frågor.