98983-2019 - ÄndringSverige-Vårgårda: Konsulttjänster för upphandling
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster för upphandling
Referensnummer: 19/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Vårgårda kommun och Herrljunga kommun samverkar inom ekonomi, personal, växel och IT via två servicenämnder. Denna upphandling avser behov hos servicenämnden för Ekonomi och Personal gällande ramavtal för upphandlingskonsulttjänster. Uppdraget kommer att tilldelas en leverantör som valts ut bland de som inkommit med anbud efter inbjudan.