98999-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning och renhållning – Ramavtal för städ- och flyttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för städ- och flyttjänster
BeskrivningBeställaren avser att upphandla ett ramavtal för städ- och flyttjänster. Städtjänsterna omfattar löpande och tillfälliga städuppdrag i lägenheter, kontorslokaler samt trapphus. Flyttjänsterna omfattar planering, transport och genomförande av flyttuppdrag samt tömning av lägenheter, kontor och övriga lokaler.
Intern identifierare26/2
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000