99005-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Serviceavtal till kalkdoserare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelServiceavtal till kalkdoserare
BeskrivningUppdraget innebär att säkerställa att kommunernas kalkdoserare är i drift under de perioder av året när kalk behöver tillföras till vattendragen. Behovet av kalktillförsel bestäms av flödessituationen
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118679:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44920000 Kalksten, gips och krita