Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inre skötsel
Referensnummer: 21/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser inre skötsel (städning) i beställarens fastighetsbestånd. Uppdraget omfattar kvalitetssäkrade regelmässiga städtjänster och extra städtjänster för leverans efter avrop.
Anbudsgivare kan lämna anbud på samtliga delentreprenader men maximalt erhålla två av tre delområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen