Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning Grums tätort distrikt 8
Referensnummer: 2021-0157
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Snöröjning och halkbekämpning Distrikt 8, Grums kommuns avdelning Fastighet samt Grums kommuns Hyresbostäder ABs och Stiftelsen Grums kommuns hyresbostäders körvägar, cykel- och gångvägar samt parkeringsplatser inom myndigheternas fastighetsbestånd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen