99146-2022 - ÄndringSverige-Karlstad: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HR-system Region Värmland
Referensnummer: RS/220014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
SaaS tjänst med följande funktioner
Leverantörens HR-system (tjänst)- ska levereras som en SaaS-tjänst och ska innehålla verktyg och funktioner för minst följande tjänsteområden:
·        Personaladministration
·        Lönehantering
·        Tidregistrering
·        Schemaläggning
·        Rehab
·        LAS
·        Löneöversyn
·        Integrationer mot ekonomisystem och övriga processer som exempelvis schema- och bemanningssystem samt övriga system som har behov av korrekt HR- och medarbetardata.
Systemmiljö
Leverantören ska tillhandahålla följande systemmiljöer av offererat system:
·        Produktionsmiljö
·        Utbildningsmiljö
·        Testmiljö
Tjänster/funktioner
·        Utveckling av tjänst
·        Drift
·        Dokumentation
·        Utbildning
·        Konfiguration
·        Support