99147-2022 - ÄndringSverige-Lund: Socialvård och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stöd i boende för vuxna
Referensnummer: SO 2021/0137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser boende för vuxna från 21 år och uppåt som är i behov av stödinsatser i enskilda lägenheter. Företrädesvis är målgruppen ensamstående individer men även par kan komma att vara i behov av insatsen.
Typ av avtal
Denna upphandling avser att uppnå ramavtal med flera leverantörer.