99149-2022 - ÄndringSverige-Linköping: Vägtransporter
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bud- personal och destinationstransporter
Referensnummer: UC-2021-336
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Bud- destination och personaltransporter (personal i tjänst) mellan Region Östergötlands verksamheter, samt budtransporter till verksamheter inom Sverige.
Upphandlingen omfattar även anslutnings- och destinationstransporter avseende klimatvårdsrehabilitering för patienter boende i Östergötland.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är för att behov finns för planerings- och samarbete mellan parterna, vilket Beställaren anser bäst uppnås genom att avtalspart innehar en helhetsansvar på samtliga delar som ryms inom uppdraget.