99195-2018 - ÄndringSverige-Vänersborg: Programvara och informationssystem
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT system för Interna Patienttransporter RS 2017-05375
Referensnummer: RS 2017-05375
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
IT-system för Interna Patientrasporter inom VG-regionen. Ska ersätta dagens befintliga bokningssystem för Patienttransporter.